
HPD „BRŠLJAN-JANKOVAC“ OSIJEK
31000 Osijek, Trg A. Starčevića 4
Br: 17-2025/ 15. 9. 2025. god.
ZAPISNIK
sa 17. redovne sjednice Izvršnog odbora
održane dana 15. rujna 2025. godine u prostorijama društva na adresi Trg Ante Starčevića 4, s početkom u 19.00 sati
Nazočni članovi IO: Miro Mutter, Predrag Krička, Ivica Tabak, Robert Gergurec
Nazočni članovi NO: Miroslav Mitrović
Odsutni članovi IO: Mirela Poljak, Josip Karakaš, Ivanka Piskač
Odsutni članovi NO: Ivica Baričević, Snježana Mihaljević
Sjednicu je otvorio predsjednik društva Miro Mutter te nakon pozdrava predložio slijedeći
D n e v n i r e d:
- Usvajanje zapisnika sa 16. sjednice Izvršnog odbora
- Proslava 130 godina HPD „Bršljan-Jankovac“
- Organizacija OPP-a 2025.
- Usvajanje odluka iz virtualne grupe
- Razno
Dnevni red jednoglasno je usvojen.
Ad 1.) Zapisnik sa 16. sjednice IO jednoglasno je usvojen.
Ad 2.) Predsjednik Mutter rekao je kako će proslava 130 obljetnice postojanja našeg društva biti obilježena na Jankovcu kod doma kao i na tamošnjim stazama. Program na Jankovcu:
- Dolazak planinara do 9.00 sati
- Planinarski doručak (kruh s masti, pekmezom uz čaj i piće)
- Program – uvodne riječi predsjednika društva zatim čitanje teksta o povijesti planinarskog društva
- Prezentacija izleta na video-zidu za kojeg moramo odobriti sredstva za transport Osijeka do Jankovaca – jednoglasno odobrena sredstva
- Podjela zahvalnica i medalja istaknutim članovima društva
- Hodnja po stazi do Češljakovačkog visa (polaznici planinarske škole i ostali planinari
- Hodnja po poučnoj (Grofovoj) stazi
- Glazba koju osigurava I.Baričević
- Ručak (planinarski grah) predviđen je između 13.00 i 14.00 h
- Petra Marković – pjevačica
- Program za najmlađe planinare „Legose“
- Planirani povratak oko 18.00 h
Navedene zahvalnice isprintati će I. Tabak. Podijeliti će se gostima uz bedž.
Ivica Tabak prezentirao je izrađene primjerke Priznanja Bršljan, značke su izrađene u Kovnici d.o.o., a gotovo cijeli iznos izrade je sponzoriran donacijom.
Izvršni odbor jednoglasno je usvojio odluku da se utemelji Priznanje Bršljan (Zlatni, Srebrni i Brončani Bršljan) koje će se dodjeljivati zaslužnim članovima Društva.
Na Jankovcu će se zaslužnim pojedincima koji su se istaknuli u radu i aktivnostima društva dodijeliti značka – zlatni, srebrni i brončani bršljan.
Prijedlog predsjednika za dodjelu medalja:
- Zlatni bršljan:
- Darko Fišer
- Vesna Prašnikar
- Đorđe Balić
- Srebrni bršljan:
- Angelina Miladić
- Nada Baračkov
- Ivica Tabak
- Brončani bršljan:
- Miroslav Bahmajer
- Miroslav Mitrović
- Mirosalv Slovaček
- Damir Rapčan
- Ana Andrić
Ivica Tabak predložio je nazočnim članovima IO i predsjednika društva Miru Muttera za dodjelu medalje Zlatnog bršljana te za brončanog Slavka Dumenčića.
Predrag Krička predložio je za brončanu medalju i Čedomira Diklića.
Nakon kratke rasprave usvojeni su svi prijedlozi o dodjeli medalja imenovanima.
Predsjednik je rekao kako je Udruga „Sport za sve“ donirala 120,00 E za organizaciju naše proslave i za to smo im zahvalni i s njima je uvijek dobra suradnja. Dodao je još kako će na proslavi biti nazočni predstavnici Turističke zajednice Čačinci i Parka prirode Papuk.
Ad 3.) M.Mutter je ovogodišnji Osječki pješački put predložio kao nastavak proslave obljetnice društva. Tražiti će se potpora gradonačelnika grada kao i županice OBŽ. Polazna točka OPP-a je Trg A.Starčevića gdje bi se organizirao kulturno-zabavni program ali za sve to treba razgovarati s gradonačelnikom. Završna KT je na Karašici gdje se predviđa planinarski ručak i dobro druženje.
Ad 4.) Pod ovom točkom prihvaćene su odluke u virtualnoj grupi IO, a odnose se na:
1.Odobrenje troškova za izradu značaka (zlatni, srebrni i brončani bršljan) od 257,00 € (600,00 € doniralo je Adriatic osiguranje d.d.)
2.Obavijest HPS-a o plaćanju putnih troškova za dolazak na njihovu Skupštinu za sve koji nisu na području grada Zagreba
3.Prijedlog cijene autobusnog prijevoza od 5,00 E za sudionike proslave na Jankovcu
4.Suglasnost za izradu 400 komada bedževa
5.Suglasnost za poklon-majicu našeg Društva
Jednoglasno usvojeno.
Ad 5.) Traži se dozvola i troškovi za školovanje za vodiča uz Ugovor za:
-SANJU RUDVALD
-ANTUNA PONGRAČIĆ
-SAŠU PETEŠ
-TOMISLAVA PAUKOVIĆ
Jednoglasno je prihvaćeno.
Završeno u 20.15 h.
U Osijeku, 15. rujna 2025. godine
Tajnica Predsjednik
Lidija Ivandija Miro Mutter







